Алиша Леман е една од најпопуларните и најатрактивните фудбалерки на светот. Оваа позната спортистка привлекува внимание со својот изглед и движење на теренот, но и со својот атрактивен изглед.

Репрезентативката на Швајцарија, која моментално настапува за Астон Вила, е причината поради која многумина го следат женскиот фудбал во Англија.

Таа е многу популарна на социјалните мрежи и има повеќе од 15 милиони следбеници на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7)

Алиша честопати го „пали“ Инстаграм со жешки фотографии, а многумина зборуваат за тетоважата со пеперутка на нејзиниот задник.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alisha Lehmann (@alishalehmann7)

Сепак, во изјавите за медиумите, Алиша знае дека каже дека е обична девојка, која се концентрира најмногу на нејзината спортска кариера.

Пораснав на село, цел ден игравме фудбал, тоа ме прави скромна“, вели оваа атрактивна фудбалерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bootbag (@bootbag)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.