Една жена почина од повредите откако елка падна врз неа и уште две лица на божиќен пазар во Белгија.Несреќата се случила во четвртокот вечерта на божиќниот саем во градот Уденарде, на околу 50 километри западно од Брисел.20 метри високата елка изгледа не го издржа силниот налет на ветерот и падна врз луѓето на саемот.

Новогодишната елка паднала врз три лица, од кои едното од тешките повреди набргу починало во болница.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.