Овен

Доколку вашите должности не ви дозволуваат да одбиете деловни понуди, разгледајте ги со колегите и постапете внимателно. Збогатете ја вашата заедничка култура. Не ги восприемајте премногу емотивно вашите професионални успеси и бидете претпазливи.

Бик

Бидете внимателни со деловните состаноци. Околу пладне сте напнати, но успехот ќе биде крај вас. Останете смирени по секоја цена. Ќе си гарантирате успех доколку со трпение и тактичност договорите деловна соработка. Бидете великодушни и простуајте доколку некој близок или пријател ви згрешил и простете им на моментот.

Близнаци

Денеска сте во хармонија со себеси и се чувствувате сигурни во своите способности. Не претерувајте во вашата потрага да докажете дека сте во право. Пожнеете го материјалниот успех. Сите дискутирани договори поврзани со вашата професионална реализација ќе бидат успешни. Деловните состаноци и комуникацијата се тешки.

Рак

Успехот може да отстапи од вашиот пат доколку навремено не сте ги завршиле задачите Избегнувајте критички забелешки кои предизвикуваат агресивност кај вашите колеги. Деловните состаноци ви носат успех, но само доколку сте сигурни во вашите барања и не импровизирате.

Лав

Менаџментот ќе ја цени вашата сериозност. Денот ветува интересни настани во вашиот личен и професионален живот. Одржувајте деловни состаноци и споделете ги вашите идеи. Преземете иницијатива на вашето работно место. Ќе мора да се оптоварувате со повеќе од планираните обврски.

Девица

Со сите средства убедете ги колегите да ги прифатат вашите планови. Промовирајте ја вашата дејност активно, за да не бидете во сенка на конкурентите. Попладнето бидете организирани и одговорни за вашата работа. Стабилизирајте ги односите со вашите колеги за да ги поддржите вашите професионални идеи.

Вага

Расправиите на работното место можат да го уништат вашиот авторитет. Доброто разбирање со вашите соработници и колеги ви помага успешно да се справите со итни професионални прашања. Патувањата се успешни доколку се поврзани со вашата деловна активност. Очекувајте да се вложат финансиски приходи на денот.

Шкорпија

На почетокот од месецот ќе си ги обезбедите приходите за коишто мечтаете. Патувањето добро ќе се одрази на вас. Зафатите ќе бидат успешни доколку не брзате и уште отсега детално размислите за вашите намери и цели за следниот месец. Не претерувајте со големи брзини, бидејќи можно е да сторите прекршок и да бидете казнети.

Стрелец

Очекувајте приходи поврзани со дополнителна задача која сте должни да не ја запоставите. Обрнете внимание на колегите и слушајте ги деловните предлози кои ви се упатени. Чувствителни сте на критики. Можно е додека ве понесува желбата да заработите и акумулирате пари, да пропуштите шанса за професионално претставување.

Јарец

Не одбивајте дополнителни работни задачи доколку ви се доделени од менаџментот. Исполнувајте ги и итните задолженија, за навреме да се справите со нив. Вашата предвидливост ќе ги претвори тешкотиите на работното место во успеси доколку сте упорни и фокусирани на вашите должности.

Водолија

Со проблемите во деловните разговори ќе се справувате со такт. Работата ви се одолговлекува. Бидете оптимист. Одлично се справувате со вашите задачи. Вработените во индустријата, трговијата и услугите ќе бидат непријатно изненадени од приходите за изминатиот месец.

Риби

Вашето чувство за правилниот тек на настаните околу вас ќе ви помогне да не пропуштите уште една одлична можност за професионално искажување, што е ваш стар сон и наскоро ќе стане реалност. Доколку имате заостанувања во спроведувањето на професионалните задолженија, денеска можете да го надополните пропуштеното и да се ангажирате на нови амбициозни идеи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.