Овен
Љубов:
Важно ви е да го маѓепсате партнерот, планирајте романтична забава во согласност со заедничкото расположение и афинитети.
Работа:
Одбивате да прифатите нечија услуга, што ве обврзува на партнерство под одредени услови.
Здравје:
Ќе уживате во неколкучасовен здрав сон, внимавајте на соништата.

Бик
Љубов:
Се соочувате со иронија во љубовниот живот, правите погрешен чекор кој непотребно ве оддалечува од саканата личност.
Работа:
Прекумерната гордост може да ве доведе до погрешен заклучок. Не се прогласувајте за победник во деловниот дијалог.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои уште повеќе ве уморуваат.

 

Близнаци
Љубов:
Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да направите љубоморна сцена. Избегнувањето на вистината е погрешен избор.
Работа:
Немојте да се залажувате дека се што ќе слушнете е вистина или дека нечии ветувања се доволна гаранција за деловен и финансиски успех.
Здравје:
Ќе ви годи витаминска исхрана.

Рак
Љубов:
Ве очекува емотивна радост и задоволство што ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во вашето избрано друштво.
Работа:
Не ви се допаѓаат нечии идеи, но знаете да смислите паметно решение и соодветно објаснување за вашите соработници.
Здравје:
Во добра психофизичка форма сте.

Лав
Љубов:
Саканата личност понекогаш има големи барања, но вие знаете како да ги исполните. Бидете доволно имагинативни и осмислете забава за двајца.
Работа:
Ве очекуваат низа интересни состаноци. Направете се што е потребно за да искомбинирате убаво и удобно со практично и корисно.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

 

Девица
Љубов:
Можни се разни конфликти или недоразбирања, саканата личност изгледа нема премногу разбирање за вашето чудно однесување.
Работа:
Очекувате позитивен одговор или повратна информација за деловната соработка, но сè е обвиено со неизвесност.
Здравје:
Внимавајте на поздрава исхрана, избегнувајте некои „лоши“ навики.

Терезија
Љубов:
Покажете и на вашата сакана личност дека добрата волја и вниманието значат повеќе од „скапи подароци“.
Работа:
Вашиот ентузијазам и лична гордост може да се толкуваат на различни начини, повнимателно бирајте ги зборовите што ги користите во друштво на соработниците.
Здравје:
Уживајте во работите кои позитивно влијаат на вашето расположение.

Скорпија
Љубов:
Во емотивната врска има граница на меѓусебно почитување, но саканата личност покажува прекумерно самоволие.
Работа:
Доколку сте во чувствителна фаза, препуштете им на вашите соработници да се занимаваат со покомплицирани задачи кои бараат многу труд.
Здравје:
Важно е да се акумулира позитивна енергија, опуштете се.

Стрелец
Љубов:
Некој ве убедува да донесете важна одлука. Не можете да ја одбиете вашата одговорност кон саканата личност.
Работа:
Кога ќе ги усогласите вашите духовни интереси со практичните цели, ве очекуваат позитивни резултати. Покажете повеќе чувство за практични вредности.
Здравје:
Обидете се да ја подобрите вашата концентрација.

Јарец
Љубов:
Не ограничувајте нечија емоционална слобода или право на личен избор. Не бидете премногу строги со саканата личност.
Работа:
Внимателно анализирајте ја личноста која има пресудна улога во деловно-финансиската соработка, за да ги заштитите вашите интереси.
Здравје:
Важно е да се задржи вниманието и самоконтролата.

Водолија
Љубов:
Важно е да се биде во позитивна средина и со саканата личност. „Мала нежност“ носи големо задоволство во секој поглед.
Работа:
Имате добри идеи, но некој ве отфрла. Не дозволувајте деловното недоразбирање значително да влијае на вашата концентрација или волја.
Здравје:
Поттикнете одлучност, самодоверба и силна волја.

Риби
Љубов:
Латентната несигурност што ја чувствувате произлегува од емоционална слабост или неможност одлучно да се соочите со една блиска личност.
Работа:
Треба реално да ја процените ситуацијата на деловната сцена. Она што звучи добро понекогаш е далеку од реалноста.
Здравје:
Избегнувајте ситуации каде што чувствувате психолошки притисок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.