Припадниците на три хороскопски знаци ќе добијат многу пари во втората половина на април, барем според астролозите.

Овен

Среќници! Овните се оние кои ќе имаат најстабилна финансиска состојба до крајот на месецов, па дури може да се надеваат и на некои огромни приливи.

Јарец

Втората половина на април е поволен период во однос на финансиите за претставниците на овој знак. Ќе имаат успешни трансакции поврзани со недвижен имот, но и добри услови за кредит.

Риби

Финансиската прогноза е погодна. Очекувајте конечно да ви биде вратен стар заем на кој веќе сте заборавилеRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.