Претседателот на Украина Володимир Зеленски им порача на западните партнери дека доколу не сакаат да му дадат оружје нека му дадат кредит, а тој ќе им ги врати парите.

Доколку не можете да ни дадете оружје дајте ни некоја финаниска помош, дајте ни кредит а ние ќе ви ги вратиме парите-вети Зеленски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.