Дваесетгодишна жена е убиена со пиштол откако била застрелана во главата додека туркала количка со тримесечно бебе, изјави полицискиот комесар Кихант Севел на прес-конференција.

Брза помош ја пренела жената во болницата Метрополитен, каде што била констатирана смрт, според полицискиот комесар.

Непознато лице и пријде и испука еден истрел во главата од непосредна близина,  изјави Севел, додавајќи дека осомничениот за убиството веднаш по пукањето побегнал од местото.

Никој досега не е уапсен.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.