Уште непогребан, семејството на Алексеј Навални почна да се кара.Па така мајката на Алексеј ја обвини снаата Јулија Навални дека има љубовник.

Таа го казни со тоа што го казни со тоа што го натера да се врати во Русија. Сега е со друг човек и срамно профитира од неговата смрт-изјави мајката на Алексеј Навални.

Наводно станува збор за Евгениј Александрович Чичваркин 50 годишен руски милионер. Евгениј  ја основал компанијата за мобилни телефони, Еуросет. Ова го направило најбогат човек помлад од 35 години во неговата земја, со приближна вредност од 1,6 милијарди долари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.