Припадник на руската служба за безбедност по апсењето му го отсекол увото на еден од осомничените за терористичкиот напад во Москва!

На ужасното видео кое трае десет секунди се гледа како еден од осомничените лежи врзан на земја, а маж во маскирна униформа со нож му отсекува дел од увото и му го става во уста.
Војниците го извлекуваат од шумата додека десната половина од лицето му е облеана во крв.

 

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.