Телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални е вратено на неговата мајка, соопшти неговиот портпарол.

Тоа доаѓа откако, наводно, и било кажано да се согласи на „таен“ погреб, во спротивно тој ќе биде погребан во затворската колонија каде што починал, јави Би-Би-Си.

Во објава на Х, портпаролот на Навални им се заблагодари на сите што побараа да се врати неговото тело.

Засега не е познато кога ќе се одржи погребот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.