Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да си ја облече јакната откако излезе од хеликоптерот, а првата дама мораше да му пријде на помош.

По неколку неуспешни обиди да облече јакна која постојано му се измолкнуваше сопругата му помогна, но само неколку моменти подоцна се случи уште еден малер и му испаднаа очилата за сонце.

Клипот беше објавен на Твитер со коментар „Бајден не може ни јакна да облече. Ова е само тажно. И станува се потажно“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.