На 06.01.2024 во 21.00 часот 24-годишна жена пријавила дека во домот во Тетово била физички нападната од нејзиниот сопруг Л.Л.(26). По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.