Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски го посети Инџиково, каде што во тек се градежни активности за асфалтирање на локални улици.

Малата Марија која силно ме прегрна е мојот херој денес бидејќи беше најсреќна. Таа ми кажа дека конечно ќе може да другарува со своите другарчиња без да гази во кал. Поворазните, пак, од оваа улица посочија дека по 33 години газење кал, конечно добиваат асфалтирани улици, напиша Стефковски по средбата со жителите на Инџиково.

Општина Гази Баба инвестира над еден милион евра во изградба на локални улици оваа година.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.