На социјалните мрежи се појави видео снимено кај железничката станица во Скопје на паркингот на Пошта.

На видеото се гледа како две лица среде бел ден демолираат автомобил оставен на паркингот.,

Припрема за газди што не даваат плата. ПС, а за чиновничиња и министерчиња што сега глумат големи газди ќе се снима нов филм, стои во коментарот на видеото.

Продуцентот Дејан Милошевски потврди дека станува збор за филмски сцени, бидејќи во Скопје е во тек снимањето на филмот „Бистра вода“, во режија на Јани Бојаџи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.