Управниот одбор на ЈП Депонија Дрисла донесе одлука за линеарно покачување на платите.

На сите вработени, платите ќе им бидат исплатени со покачување во висина од 2200 денари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.