– Без вода денеска од 09:00 часот ќе останат корисниците од улиците „Мирче Оровчанец“ и „20 Октомври“ во Општина Центар.

Како што информира Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради изведување на два водоводни приклучоци ф-80мм на улиците „Мирче Оровчанец“ бр.15 и „20 Октомври“ бр.30.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување со работните активности.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.