Поранешниот премиер Зоран Заев учестуваше на форумот на Економист во Атина кој се одржува во сенката на заканите на неколку воени жаришта во светот, на кој барал одговори на неколку прашања:

Колку полоша може да стане ситуацијата во Израел и колку блиску сме до тоа да се запали целиот Блиски Исток? Може ли да се случи ескалација на ситуацијата на северот на Косово?-праша Заев.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.