Денес на дневен ред на седница на Собранието се измените на Законот за патни исправи, измени со кои ќе се овозможи решавање на кризата. ВМРО-ДПМНЕ бара СДСМ да ги поддржи измените.

Над 600 илјади граѓани се во државен притвор, не можејќи да ја напуштат државата, а со тоа им се прекршени човековите права на слобода на движење само заради неспособноста на власта на ДУИ и СДС, додека стотици илјади наши иселеници се заглавени во држави во кои престојуваат-велат од ВМРО-ДПМНЕ.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.