Салите се конечно отворени, ги расчистуваме во сабота листите на чекање, порача предмалку хирургот д-р Игор Мерџаноски од ТОАРИЛУЦ.

Од Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ објавија дека три дена беа затворени сите хируршки сали на Клиниката за хирургија, не се одржуваа неопходни операции за итни и животозагрожувачки пациенти.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.