Интервју за Ora24.tv. Зборувавме за програмата на ВМРО-ДПМНЕ, за преговорите за новата Влада и многу други теми, погледнете го целосното интервју, истакна претседателот на партијата, Христијан Мицкоски во објава на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.