Го повикувам Љупчо Николовски кој постојано лаже и ги манипулира земјоделците, да собере храброст и да излезе на телевизиско соочување за цела јавност, а и земјоделците да видат и да ја дознаат вистината, кој работи за нив а кој против нив.

Наместо да бегаш еве ајде да излеземе на ТВ ДУЕЛ да го соочиме ставовите и аргументите.
Собери храброст, одбери сам на кој медиум сакаш и кое време, таму ќе дојдам, гласи Фејсбук статусот на Трипуновски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.