Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски сподели на својот профил на фејсбук дека денеска заедно со Моника Зајкова и со младите од СДММ и од ЛДП, возеле велосипеди по Кејот на Вардар упатувајќи порача за почиста животна средина, за здрав начин на живот, за подобро здравје.

Не се откажуваме од подобра иднина, нашите граѓани заслужуаат поубави, поздрави, почисти и зелени урбани средини. Нема откажување од иднината! Коалиција за европска иднина ИЕ 1“, напиша Ковачевски на социјалните мрежи.



Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.