Откако беше обелоденета злоупотребата на биолошките лекови против рак, кога, според сомнежот, на пациенти им се давало физиолошки раствор, а лекот се препродавал на Косово, не стивнуваат коментарите и личните приказни за лошото искуство со биолошките лекови.

На статусот на новинарката која подолго време пишува за овој проблем, Ирена Мулачка, своето искуство го раскажа корисничка на социјалните мрежи:

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.