Славјанка Петровска и нејзиното семејство е со регистрирано живеалиште во луксузната хациенда со базен.Taa гласа во ОУ „Ацо Шопов“ во Бутел во избирачко место на кое гласаат жителите од „Радишанска“ од делот каде што се наоѓа хациендата на Петровска, уверуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Семејството на Петровска се јавува и како обврзник за плаќање на сметките во хациендата.Таткото на Петровска е лицето на чие име гласат сметките за вода кои стигаат на таа адреса.Петровска не може да бега од одговорност. Таа се обиде да сокрие луксузна хациенда со базен. Петровска лажеше за својот имот. Петровска да си поднесе оставка, а хациендата со базен да ја донира не на ВМРО-ДПМНЕ како што вети, туку на здруженијата на бранители од 2001 година.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.