Гордана Сиљановска-Давкова на денешната седница укажа дека според Законот за Влада, техничката влада треба да гарантитра и да спроведе фер и демократски избори.

-Тоа вели дека профилот на министрите треба да е не само непартиски, туку да има и елемент на стручност, а во случајов зборуваме само за најпартиски луѓе, истакна Сиљановска-Давкова.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.