Ние сме во пресрет на претседателските и парламентарните избори, Движењето БЕСА ги прави сите подготовки за историските избори кои ќе се одржат по неколку месеци, известија од Движење Беса.

Претседателот на партијата Билал Касами со овластување на Централното собрание на партијата го избра Седат Сулејмани за шеф на избирачкиот штаб. Сулејмани ќе биде и дел од штабот на опозициската коалиција „Вреди“, велат од партијата.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.