Јас немам што да скријам, ниту тоа што се случувало во мојот приватен живот пред 10 или 15 години, ниту сега. Меѓутоа мислам дека тоа не треба да биде предмет на интерес на јавноста.

Во тужбата, покрај доказите дека не е вистина тоа што зборува, јас го поднесов и извадокот односно записникот, вештиот наод и мислење од разговорот со психијатарот, на кој му објаснив и му се доверив дека негативно влијаат изнесувањата на таквите лаги и ме вознемириле и мене и мојот татко.

Тоа го пишува овде и јас тоа не го кријам.Тоа го пишува овде и јас тоа не го кријам, пишува министерката Славјанка Петровска на фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.