А потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски се потпиша на иницијативата за референдумот кој го најави ВМРО-ДПМНЕ.

Денес се потпишав на граѓанската иницијатива за распишување на референдум за престанок на важноста на Законот за ратификација на Договорот со Бугарија.
Одиме на РЕФЕРЕНДУМ! Крај на понижувањата! – посочи тој на профилот на фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.