Првиот вицепремиер Артан Груби на Фејсбук се пофали со новата „инвестиција“. Се лажете ако мислите дека донесе некоја фабрика, туку главниот во владата ги промовираше новите двојазични униформи и автомобили испишани на албански јазик.

Уште една успешно завршена мисија, како што ветивме-се пофали Груби.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.