Овој народ се спротивставувал секогаш во тешки моменти. Секогаш знаел да се избори за своето, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Македонија ќе ја направиме повторно горда, Македонија повторно твоја, промените во ваши раце!, пишува Мицкоски на Фејсбук.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.