Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во Дневникот на ТВ „Сител“. Интервјуото, во кое ќе се зборува за енергетската криза и други актуелни теми, ќе започен од 19:00 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.