По повод претседателската кампања „Македонија повторно горда“ денеска ќе бидат одржани следните митинзи:

– Во Општина Василево во 16:00 часот пред ОК на ВМРО-ДПМНЕ Василево;

– Во Општина Босилово во 17:00 часот во с. Босилово до училиштето;

– Во Општина Радовиш во 18:30 часот пред Центар за култура;

– Во Општина Струмица во 20:30 часот на Градски плоштад.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.