По повод претседателската кампања „Македонија повторно горда“ ќе бидат одржани следните митинзи:

-Во Општина Чашка во 17:00 часот во населено место Теово;

-Во Општина Свети Николе во 18:30 часот во Дом на културата;

-Во Општина Велес во 20:30 часот во Спортска сала Гемиџии.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.