Македонскиот готвач Виктор Настески, кој работеше како шеф на кујна (Executive Chef) на крузер за бродската копанија „P&O Cruises“, остана без работа поради проблемите со македонските пасоши повторно се огласи.

Ејј а замисли ова:

-Замисли да предвидеа дека ќе има заглавени луѓе како мене на море и на копно?

-Замисли да имаа испратено едно 20.000 обрасци во сите наши амбасади во светот?

-Замисли да ни ги издадеа тие пасоши тука по брза постапка?

Замислувате колку е лесно нели?

Ама треба некој тоа да го испланира!

Ама не може некој да мисли и да планира ако му е празна глаата бе, НЕ МОЖЕ!

Глупи, неспособни и скроз изгубени во простор!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.