Лидерот на Алтернатива Африм Гаши кој е дел од коалицијата „Вреди“ во дебатната емисија „КЛИК ПЛУС“ на ТВ21 зборувајќи за исходот од парламентарните избори рече дека опозицијата ќе освои 5 пратеника повеќе од ДУИ.

Тој рече дека победата е неминовна, победата е сигурна, а разликата ќе биде минимум 5 пратеника во однос на Демократската Унија за интеграција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.