Во случајот „ТНТ“ чии пресуди беа изречени денеска бизнизменот Фијат Цаноски може да биде побогат за околу 17 милиони евра како оштета за срушениот комплекс „Космос“. Иако тој првично побаруваше штета од државата, судијата Огнен Ставрев реши таа да падне на товар на обвинетите Никола Груевски, Миле Јанакиески и Елисавета Најдоска.

Обвинетите солидарно да ја надоместат штетата на ТД Фине од 683.514.694 денари, која се состои од вредноста на изградениот дел одобјектот Космос и вредноста на рушењето во износ на 19.389.440денари-oбјасни судијата Огнен Ставрев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.