Поранешниот премиер Димитар Ковачевски им се закани на новинарите и медиумите дека „ќе квицкаат по подруми“. Таче бил незадоволен од прилогот на Телма за студенскиот оброк и веќе ги обвини дека фатиле страна за ВМРО-ДПМНЕ.

На ова денеска реагираше Миле Левков од ВМРО-ДПМНЕ и бара реакција од делегацијата на ЕУ за заканите од страна на лидерот на СДСМ.

А еве што им порача на новинарите – пак ќе квицкате по подруми!Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.