Ѓубре, кофа за вода која протекува од горниот кат, стар медицински стол, материјали кои не се користат стиснати во едно ќоше.

Додека министерот за здравство Демири пушташе во употреба лапароскоп на Клиникатанза детска хирургија. Ова се слики на 3 метри од хируршката сала на детска хирургија!, пишува на фејсбук Комисијата за здравство на ВМРО ДПМНЕ.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.