Димитириевски: Нема теорија да коалицираме со актуелното раководство на СДСМ

Македонија 20.04.2024 / 20:06

Со актуелното раководство на СДСМ, кое многу се огреши, нема теорија да коалицираме. Со ВМРО-ДПМНЕ, прво да расчистат со заостанати коруптивни дела од претходната власт, порача од Велес, Максим Димитриевски претседателскиот кандидат на ЗНАМ.

Тој и одговори и на противкандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова, дека без кворум од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, измените на законот за кривична одговорност немало да поминат.

Нема да добиете бесконечен број на ветувања од ЗНАМ, но тие што ќе ги кажеме, ќе ги реализираме. Наша цел е да ја заживееме економијата, да го сопреме иселувањето, порача носителот на листата од ИЕ 3, генералот во пензија Павле Арсовски.

 

 


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.