Никогаш повеќе СДСМ, вели познатиот делчевец Борче Поповски, според кого поединците кои се за респект во владејачката партија се малку, а другото е „боранија“.

Промените се здрави за едно болно и корумпирано општество, како досегашното 7 години што го видовме и проектот „да ги вратиме младите“, читај – да ги доизбркаме тие што останаа и доградба на истиот е што секојдневно си одат и фамилии да не гледаат апашл’кот од страна на партијата и матрицата само ние ќе владееме од 90та па до 190та. Една фамилија на функции еден век, да не ја именувам, другите неподобни, вели Поповски повикувајќи утре да им го покажеме местото на „бандата комунистичка“ и „никогаш повеќе СДСМ“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.