Арбен Таравари е избран за В.Д. претседател на Алијанса за Албанците до следниот Конгрес на партијата.

Ваква одлука е донесена на Централното собрание на партијата што се одржува денеска.

Собранието на АА е во тек и се расправа за други точки од дневниот ред.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.