Откако вчера информираше дека сите пожари на територијата на Македонија се изгаснати благодарение на дождот кој го намали ризикот од избувнување на нови поголеми жаришта, директорот на Центарот за управување со кризи на својот ФБ профил објави дека е на одмор под Олимп, но вели дека доколку гори веднаш се враќа назад.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.