Гледајте ја вечерва на МРТ 1 од 20:15 емисијата 360 степени, интересно интервју.
Најавувам нови работи во врска со актуелната политичка состојба, напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.