Денес продолжуваме со средби во Сараево, продуктивни средби со водачите на парламентарните партии, Обвинителот за борба со организиран криминал и корупција, Високиот судски и обвинителски совет и Државната изборна комисија, објави на својот профил на фејсбук потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски.

Главен фокус борба со организиран криминал и корупција, владеење на правото и слободни избори, како главен предизвик за Босна и Херцеговина, напиша Николоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.