Неформално и опуштено, како што живееше Горан … Ве очекуваме во четврток на 23 мај во 16.00 на добри муабети, на музика од винили со B.Boy од плејлистите на Горан и со битолско пиво БАК

Специјални гости од Народен театар Битола, стои во поканата од организаторите на отворањето на Читалната на Горан Стефановски која ќе се отвори в четврток во Битола.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.