Францускиот институт- Скопје информира дека вечерва, 24 март, со почеток во 20:00, во Кинотека на Македонија, а во рамките на Недела на франкофонски филм, Амбасадата на Швајцарија ја организира проекцијата на швајцарската комедија „ПОСЛЕДНИОТ ТАНЦ“ на Делфин Лерисе, со извонредниот Франсоа Берлеан во главната улога.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.