Концерт „Музичко патување низ звуците на обоа и пијано“ вечерва ќе се одржи во фоајето на Националната Опера и Балет.

На обоа ќе настапи Ѓорги Петрушевски, а на пијано Јордан Петрушевски. Гостин на концертот ќе биде сопранот Дешира Ахмети Крлиу, информираат од Дирекцијата за култура и уметност.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.