„Клинци“ на секое издание ве запознава со четворица млади автори кои штотуку влегуваат во книжевната сцена, ве запознаваме со нивната поезија и проза, а секое издание ќе биде дополнето и со изложба!

Второто издание ќе се одржи во Europe House во Скопје, на 1. март со почеток во 20 часот.

Овојпат на „Клинци“ ни читаат:
Викторија Ангеловска
Драгана Стојадиновска
Дамјан Златановски
Софија Тодороска

Своја изложба ќе има Бојан Звездаковски

Модератор на настанот ќе биде Андреј Медиќ Лазаревски.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.