Свечено отворање на изложбата “Мозаици” по повод 50 години творештво на академик Газанфер Бајрам, проект од национален интерес, во организација на ЈОУ Културен и информативен центар Битола, а поддржан од Министерство за култура на Р. Македонија и Општина Битола ќе се случи вечерва во КИЦ-Битола.

Изложбата ќе ја отворат академик Владо Камбовски и Градоначалникот на Општина Битола Тони Коњановски.

Сабота 02.12.2023 во 19:00 ч.

КИЦ Битола – Офицерски, кристална салаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.