НУ Археолошки Музеј на Република Македонија- Скопје во соработка со Археолошки Музеј на Истра – Пула, има особена чест да ве извести за отварање на изложбата “Херојското доба на Хистрите” на 23 мај 2024 година ( четврток ) во 14:00 часот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.